alle kategorier

EN

Pansret jumper

Forside>Produkt>Patchkabel>Pansret jumper > Produktdetaljer

  • https://www.qdapt.com/upload/product/1600652740774293.png
  • https://www.qdapt.com/upload/product/1600245585291570.jpg
  • https://www.qdapt.com/upload/product/1603956984573420.jpg

ARMED SC UPC OPTISK FIBER-PATCHCORD SX SM BLÅ LAV IL 0.9 2.0 3.0 PATCHCORD


  • Hurtige oplysninger
  • Advantage
  • Partner
  • Anvendelse
  • FAQ
  • Forespørgsel
Hurtige oplysninger

Det fiberoptiske stik forbinder fiberens to endeflader præcist. Det vigtigste er at justere akserne på de to fibre, så den optiske energioutput fra den transmitterende fiber i det maksimale omfang kan kobles til den modtagende fiber. Virkningen på systemet minimeres på grund af dets involvering i det optiske link.

Tekniske data

Vare Enhed data
Navn - PATCHCORD-ARMED-SC/UPC-SC/UPC-SM-G652D-SX-PVC-3.0
PN - APT-PATCHCORD-ARMED-SC / UPC-SC / UPC-SX-3.0
fibertype - G652D/G657A1/G657A2
Output meterial - PVC / LSZH
Bølgelængde nm & 1310 / 1550
Indskydningsdæmpning dB ≤ 0.3
Retur tab dB ≥50 (PC, UPC) ; ≥60 (APC)
gentagelig dB ≤ 0.1
Plug-tider S ≥1000
udskiftelighed - ≤ 0.2
Trækstyrke N ≥50
Arbejde Temp. -40 ~ 75
Opbevaring Temp. -40 ~ 85

Paking detaljer

Længde Antal (stk) / karton Kartonstørrelse (mm) NW (kg) GW (kg)
1m 1600 570 * 430 * 460 30 31.4
2m 1200 570 * 430 * 460 26 27.4
3m 1000 570 * 430 * 460 23.6 25
5m 800 570 * 430 * 460 23.1 24.5
10m 500 570 * 430 * 460 21.6 23
15m 400 570 * 430 * 460 25.6 27
20m 320 570 * 430 * 460 26.5 27.9

1

Produkt sælger punkt

Micro-diameter stainless steel sheathed tube protection

Resistant to improper torsional damage

High tensile strength, high compression resistance, anti-rat bite

Construction is more convenient and safe

No need to worry about damage caused by construction for fiber

Partner
  • undefined

  • undefined

  • undefined

  • undefined

Applikationsscenario

1) LAN, WAN og Metro-netværk                                       

2) FTTH-projekt og FTTX-implementeringer                                       

3) CATV-system                                               

4) GPON, EPON                                       

5) Fiberoptisk testudstyr                                       

6) Database transmitterer bredbåndsnet                                               

FAQ

Q1. Kan jeg få en prøveordre til dette produkt?

A: Ja, vi hilser prøveordre til at teste og kontrollere kvalitet. Blandede prøver er acceptable.


Q2. Hvad med ledetiden?

A: Prøve har brug for 1-2 dage, masseproduktionstid kræver 1-2 uger.


Q3. Hvordan sender du varerne og hvor lang tid tager det at ankomme?

A: Vi leverer normalt af DHL, UPS, FedEx eller TNT. Det tager normalt 3-5 dage at ankomme. Flyselskab og søfart er også valgfri.


Q4: Kan du tilbyde garanti for produkterne?

A: Ja, vi tilbyder 1-2 års garanti på vores formelle produkter.


Q5: Hvad med leveringstid ??

A: 1) Prøver: inden for en uge. 2) Varer: Normalt 15-20 dage.

Kontakt