alle kategorier

EN

Optisk switch-2X2

Forside>Produkt>Optisk fiberkontakt>Optisk switch-2X2 > Produktdetaljer

  • https://www.qdapt.com/upload/product/1606454575297929.jpg

Optisk switch-2X2 stil


  • Hurtige oplysninger
  • Advantage
  • Partner
  • Anvendelse
  • FAQ
  • Forespørgsel
Hurtige oplysninger

Fiberoptiske switche fra QDAPT er baseret på et mikromekanisk/mikrooptisk design med højpræcisionsoptik. Disse tilbyder fremragende parametre, overlegen fleksibilitet og langvarig stabilitet til en bred vifte af applikationer. Switchene er tilgængelige for et bredt spektrum, der spænder fra ultraviolet til infrarødt, og kan fremstilles og betjenes med stort set alle fibre (både kaskadekoblede og ikke-kaskadekoblede), mange grænseflader og næsten enhver størrelse hus.

Tekniske data

parametre Enhed TZ-FSW-2×2F
Bølgelængdeområde nm 1260 ~ 1650
Testbølgelængde nm 1310 / 1550
Indsættelsestab 1, 2 dB Typ: 0.8 Max: 1.0
Afkasttab 1, 2 dB SM ≥ 50
Crosstalk 1 dB SM ≥ 55
PDL dB ≤ 0.05
WDL dB ≤ 0.25
Gentagelsesnøjagtighed dB ≤ ± 0.02
Operating Voltage V 3.0 eller 5.0
Holdbarhed cykler ≥ 10 mio
Skiftetid ms ≤ 8
Optisk effekt mW ≤ 500
Driftstemperatur -20 ~ + 70
Opbevaringstemperatur -40 ~ + 85
Relativ luftfugtighed % 5 ~ 95
Vægt g 14
Dimension mm (L) 27.0 × (B) 12.0 × (H) 8.2 ± 0.2 eller kundedesign
(L) 28.3 × (B) 12.0 × (H) 8.5 ± 0.2 eller kundedesign

Pin-konfigurationer

Type Tilstand Optisk rute Elektrisk drev Statusføler
1 × 1 Pind 1 Pind 5 Pind 6 Pind 10 Pin 2-3 Pin 3-4 Pin 7-8 Pin 8-9
Låsning A P1-P4,P2-P3 --- --- GND V+ Luk Åbne Åbne Luk
B P1-P3,P2-P4 V+ GND --- --- Åbne Luk Luk Åbne
Ikke-låsende A P1-P4,P2-P3 --- --- --- --- Luk Åbne Åbne Luk
B P1-P3,P2-P4 V+ --- --- GND Åbne Luk Luk Åbne

Optisk rute

Stat A Stat B
微 信 图片 _20201127135753 微 信 图片 _20201127135757

Dimension

Elektrisk specifikation

Specifikationer Spænding Nuværende Modstand
5V latching 4.5 ~ 5.5 V 36 ~ 44 mA 125 Ω
5V Ikke-låsende 4.5 ~ 5.5 V 26 ~ 32 mA 175 Ω
3V latching 2.7 ~ 3.3 V 54 ~ 66 mA 50 Ω
3V Ikke-låsende 2.7 ~ 3.3 V 39 ~ 47 mA 70 Ω

Bestillingsoplysninger

fibertype Spænding Skiftetype Testbølgelængde TubeType Fiberlængde Stik
SM:SM,9/125 3:3V L: Låser 850:850 nm 25:250 um 05:0.5m±5cm

FP:FC/PC,

FA:FC/APC

M5:MM,50/125 1310:1310 nm 90:90 um 10:1.0m±5cm

SP:SC/PC

,SA:SC/APC

M6:MM,62.5/125 5:5V N: Ikke-låsende 13/15:1310/1550nm X: Andre 15:1.5m±5cm

LP:LC/PC

,LA:LC/APC

X: Andre X: Andre X: Andre

OO: Ingen

,X:Andre

Paking detaljer

Optisk kontakt STK/boks (mm) PCS / karton, størrelse mm / stk. GW (kg)
Indvendig kasse 290 * 280 * 65 50 0.6
Yderside 570 * 430 * 460 750 8

Produkt sælger punkt

TShorteste skiftetider

Lav Insertion Loss

Polariseringsbevarende

Fuldmatrix/ikke-blokerende matrix

Høj optisk ydeevne

Næsten alle fibre, der kan bruges

350 nm - 1,650 nm med enkeltmode fibre

200 nm – 2,400 nm med multimode fibre

Langvarig stabilitet

Kvalitetscertificering: ISO9001: 2015, ROHS

Partner
  • undefined

  • undefined

  • undefined

  • undefined

Applikationsscenario

1) Datakommunikation & netværk

2) Fabriksautomatisering

3) Energi & Infrastruktur

4) Optisk metrologi, maskiner og sensorer

5) Biler og lastbiler

6) Marine / Maritim

7) Transport

8) Sundhedsvæsen

9) Elektriske apparater

10) Elektromobilitet                                            

FAQ
  • Q1. Kan jeg få en prøveordre til dette produkt?

    A: Ja, vi hilser prøveordre til at teste og kontrollere kvalitet. Blandede prøver er acceptable.

  • Q2. Hvad med ledetiden?

    A: Prøve har brug for 1-2 dage, masseproduktionstid kræver 1-2 uger.

  • Q3. Hvordan sender du varerne og hvor lang tid tager det at ankomme?

    A: Vi leverer normalt af DHL, UPS, FedEx eller TNT. Det tager normalt 3-5 dage at ankomme. Flyselskab og søfart er også valgfri.

  • Q4: Kan du tilbyde garanti for produkterne?

    A: Ja, vi tilbyder 1-2 års garanti på vores formelle produkter.

  • Q5: Hvad med leveringstid ??

    A: 1) Prøver: inden for en uge. 2) Varer: Normalt 15-20 dage.

Kontakt