alle kategorier

EN
  • https://www.qdapt.com/upload/product/1599471074115290.png

1X16, ABS-BOX TYPE SPLITTER, SC / UPC


  • Hurtige oplysninger
  • Advantage
  • Partner
  • Anvendelse
  • FAQ
  • Forespørgsel
Hurtige oplysninger

ABS Box Splitter (PLC Splitter) er en integreret optisk strømfordelingsenhed med bølgeleder baseret på kvartssubstrat. Det har kendetegnene ved lille størrelse, bredt bølgelængdeområde, høj pålidelighed og god ensartethed ved opdeling. Det er især velegnet til passiv. I det optiske netværk (EPON, BPON, GPON osv.) Er hovedkontoret og terminalenheden tilsluttet, og det optiske signal opdeles. Der er i øjeblikket to typer 1 × N og 2 × N. De 1 x N og 2 x N splitters opdeler det optiske signal jævnt i flere udgange fra en enkelt eller dobbelt indgang eller arbejder i omvendt retning af at dirigere flere optiske signaler til en enkelt eller dobbelt fiber.

Vare

1x16

fibertype

G657A / G652D

Arbejdende bølgelængde

1260 nm ~ 1650nm

Standard indsættelsestab (dB)

≤ 13.7

Ensartethed (dB)

≤ 0.8

PDL (dB)

≤ 0.2

Bølgelængdeafhængigt tab (dB)

≤ 0.8

Return Loss (dB)

≥55

Direktivitet (dB)

≥55

Driftstemperatur Gange

-40 ℃ ~ + 85 ℃

Vare1x16
Længde * Bredde * Højde (mm)120 * 80 * 18
Indgang / udgang (mm)2.0 / 3.0
Fiberlængde (M)1.5 eller kundedefineret

Produkt sælger punkt

Lavt indsættelsestab, lavt PDL og høj pålidelighed

Højt tab af afkast og god gentagelighed

Bredt bølgelængdeområde

Fremragende kanal-til-kanal ensartethed

Partner
  • undefined

  • undefined

  • undefined

  • undefined

Applikationsscenario

1) LAN, WAN og Metro-netværk

2) FTTH-projekt og FTTX-implementeringer

3) CATV-system

4) GPON, EPON

5) Fiberoptisk testudstyr

6) Database transmitterer bredbåndsnet

FAQ

Q1. Kan jeg få en prøveordre til dette produkt?

A: Ja, vi hilser prøveordre til at teste og kontrollere kvalitet. Blandede prøver er acceptable.


Q2. Hvad med ledetiden?

A: Prøve har brug for 1-2 dage, masseproduktionstid kræver 1-2 uger.


Q3. Hvordan sender du varerne og hvor lang tid tager det at ankomme?

A: Vi leverer normalt af DHL, UPS, FedEx eller TNT. Det tager normalt 3-5 dage at ankomme. Flyselskab og søfart er også valgfri.


Q4: Kan du tilbyde garanti for produkterne?

A: Ja, vi tilbyder 1-2 års garanti på vores formelle produkter.


Q5: Hvad med leveringstid ??

A: 1) Prøver: inden for en uge. 2) Varer: Normalt 15-20 dage.

Kontakt