< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

CWDM

Дома>Производ>Серија WDM>CWDM > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600138618403585.png

CWDM, тип на ABS-BOX, дистрибуција на бранова должина


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Мултиплексерот за поделба на бранови должини Cense (CWDM) се заснова на техниката на мембрански филтер и на сопствениот дизајн на пакување со микро-оптика за поврзување со метал без флукс, во рамките на брановите должини на ITU за да се постигне нагорна и надолна врска. Обезбедува централна бранова должина на каналот ITU, мала загуба на вметнување, висока изолација на каналот, мала потрошувачка на енергија, карактеристики на широк пропустлив опсег, без јамка за лепак, одлична термичка стабилност и сигурност и така натаму. Во телекомуникацискиот мрежен систем, може да се користи за оптички сигнал за нагорна или долна врска.

Параметарединицаспецификација
Работна бранова должинаnm1260 1620 ~
Бранова должина на центарот на каналотnm1510 / 1530 / 1550 / 1570
CWDM Растојание на каналиnm20nm
Исчисти ја пропусната лента на каналотnmλITU±7.5
внесената загубаdB≤1.4
Passband RippledB≤0.3
Соседна изолацијаdB≥30
Не-соседна изолацијаdB≥40
Повратни загубиdB≥45
Директивност (помеѓу каналот)dB≥50
Загуба зависна од поларизацијаdB≤0.3
ПМДps0.1 (DG)
Ракување со максимална моќностmW500
Температура на чување-40 ~ 85
Работна температура-5 ~ 70
Тип на влакнаSmf -28e (900um лабава цевка)
Должина на влакнаcm1.0 ± 0.1 м
Затегнувачко оптоварувањеN≥5
Димензија на модул BOXmm100*80*10;80*60*12

Забелешки: [1] Сите тестирања се вршат на собна температура без конектори.

Цртеж со димензии (мм)  

Точка на продажба на производот

Усогласеност со Telcordia GR-1312

Изолација на високи канали

Ниски внесената загуба

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Метро / пристапни комуникациски мрежи

2) Инструменти за оптички влакна

3) CATV систем

4) Оптичка дистрибуција на сигналот

Често поставувани прашања
 • П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

  О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.

 • Q2. Што е со водечкото време?

  О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.

 • Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

  О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни

 • Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.

 • П5: Што е со времето за испорака ??

  О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ