< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Кабел за паѓање

Дома>Производ>Серија FTTH>Кабел за паѓање > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1606456031108542.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1606456031320020.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1606456030841415.jpg

Кабел за паѓање на оптички влакна, GJXFH


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Оптички кабел QDAPT FTTH е Fiber to Home, кој се користи за поврзување на опремата и компонентите во мрежата на оптички влакна. Влакната се наоѓаат помеѓу две паралелни челични жици. Тогаш овој кабел е комплетиран со црна или бела обвивка LSZH.

Технички податоци

Дел бројКабел за спуштање со лак-тип GJXH
Број на влакна1/2/4 јадро
Член на силатаДве паралелни жици од FRP / челик
Димензија на кабел (приближно WxH)(2.0 ± 0.2) x (3.0 ± 0.2) mm
Јакна од надворЛСZ
Надвор јакна бојацрно или бело
апликацијаFTTH кабел (влакна до дома), користен затворен простор, пристапна мрежа

перформанси

НеСодржинаAnforderung,en
1Дозволена цврстина на истегнувањеКраток термин80N
Долгорочен40N
2Дозволена отпорност на здробиДолгорочен1000 (N / 100 mm)
Долгорочен500 (N / 100 mm)
3Минимален радиус на статичка виткање10 пати
4Минимален динамички радиус на свиткување20 пати
5Операција температура40 ℃ ~ + 70
6Номинален кабелдијаметар(2.0 ± 0.2) x (3.0 ± 0.2) mm
Тежина9.2 кг / км
7Код за боја на влакна01- Сина, 02- Портокалова, 03- Зелена, 04- Кафеава

Подигнување детали

капнувањеПЕК / ролнаПЕК / картон (големина-мм / парчињаGW
GJXFH14300 * 460 * 43030

Точка на продажба на производот

Два паралелно засилени члена на јачина на FRP обезбедуваат добра изведба на отпорност на дробење за да се заштитат влакната

Нов дизајн на флејта, лесно отстранување и спојување, поедноставување на инсталацијата и одржувањето

Ниско пушење нула халогени и пламен retardant обвивка

единствен режим

(2.0 ± 0.2) x (3.0 ± 0.2) mm

Согласност со спецификацијата на Telcordia GR-326-CORE

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект со влакна до куќата

2) ТВ со кабелска мрежа

3) Пасивен оптички мрежен систем

4) мрежа на метрополитенска област

5) Други спектроскопски системи                                            

Често поставувани прашања
 • П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

  О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.

 • Q2. Што е со водечкото време?

  О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.

 • Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

  О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни

 • Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.

 • П5: Што е со времето за испорака ??

  О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ