< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

DWDM

Дома>Производ>Серија WDM>DWDM > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600655129231023.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600253136724402.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600253137632409.jpg

МОДУЛАРЕН CWDM, 1x2 1x4 1x8 1x16


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Мултиплексерот за поделба на груби бранови должини се заснова на технологијата на филтер за тенок филм и главно се применува на слојот за конвергенција и пристап на метро мрежата, кој може да изгради мрежи и да спроведува услуги за кратко време. Поради неговата ниска цена, ниската потрошувачка на енергија, малата големина и многу други предности, мултиплексерот за поделба на груба бранова должина е решение за пренос со ниска цена и високи перформанси, кое е широко користено во преносот на мрежа во метрополите.

Точка на продажба на производот

Ниска влошка загуба

Висока изолација на каналот

Оптичка патека без технологија на лепак

Термичката стабилност и високата доверливост се во целосна согласност со доверливоста

GR1221 и еколошки RoHS стандарди

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Метро / пристапни комуникациски мрежи

2) Инструменти за оптички влакна

3) CATV систем

4) Оптичка дистрибуција на сигналот

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ