< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Вграден SC брз конектор

Дома>Производ>Серија FTTH>Вграден SC брз конектор > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600657197208490.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394622980558.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394622818988.jpg

Вграден брз конектор за SC влакна


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Конектор за оптички влакна, попознат како конектор за оптички влакна, најчесто се нарекува конектор за оптички влакна. Тоа е еднократно пасивен уред што се користи за поврзување на две влакна или кабли за да се формира континуирана оптичка патека. Широко се користеше во далноводите и рамките за дистрибуција на влакната. И инструментите и мерачите за тестирање на оптички влакна се најкористените оптички пасивни компоненти.

Точка на продажба на производот

1. Оптичка изведба: За барањата за оптички перформанси на конекторите за оптички влакна, главно се користат двата најосновни параметри на загубата на вметнување и загубата на поврат.
Вметнување загуба е губење на ефективната оптичка моќност на врската предизвикана од воведувањето на конекторот. Колку е помала загубата на вметнување, толку подобро. Општо земено, условот треба да биде не повеќе од 0.5 dB. Загубата на враќање (загуба на рефлексија) се однесува на можноста на приклучокот да ја потисне рефлексијата на оптичката моќност на врската, а неговата типична вредност не треба да биде помала од 25 dB. Во вистинската примена на приклучокот, површината на игличката е специјално полирана за да се направи загубата на поврат поголема, генерално не помала од 45dB.

2. Заменливост, повторливост
Конекторот за оптички влакна е универзален пасивен уред. За ист тип на конектор за оптички влакна, може да се користи во која било комбинација и да се користи постојано. Затоа, воведената дополнителна загуба е генерално помала од 0.2 dB.

3. Јачина на истегнување
За добар приклучок за оптички влакна, генерално се бара цврстината на истегнување да не биде помала од 90N.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Метро / пристапни комуникациски мрежи

2) Инструменти за оптички влакна

3) CATV систем

4) Оптичка дистрибуција на сигналот

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ