< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Брз конектор

Дома>Производ>Серија FTTH>Брз конектор > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1606443539168319.jpg

стил на брз приклучок SC / UPC-B, SIMPLEX


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Брзите конектори QDAPT SC го прават завршетокот на влакната брзи, лесни и сигурни. Овие конектори со оптички влакна нудат завршетоци без никакви проблеми и не бараат епоксидна, без полирање, без спојување, без греење и можат да постигнат слични одлични параметри за пренос како стандардната технологија за полирање и спојување. Нашиот брз конектор може многу да го намали времето на склопување и поставување. Претходно полираните конектори главно се применуваат на FTTH кабелот во проектите FTTH, директно во локацијата на крајниот корисник.

спецификација

материјалПластика
БојаСино и црно
Опсег на температура-40 ℃ - 85 ℃
Внесената загубаПомалку од 0.3 dB
големина50 10 × × 8.5mm


Тип на влакнаSM
Површинско полирањеSC / UPC
БојаСина
губење на вметнување≤0.3dB
врати загуба≥ 60dB
заедничка издржливост10 пати
Материјал од школкаABS
апликации2.0/3.0 или FTTH печ-кабел
Дијаметар на влакна125um
Затегнувачка цврстина≥20N
Јачина на бравата≥20N
Циклус на температура≤0.3dB
Вибрации≤0.2dB
температура-40 ℃ ~ + 80 ℃

Подигнување детали

Брз конекторПЦС / кутијакомпјутери/картон((мм)GW
SC / UPC102000,570 * 430 * 46030

Точка на продажба на производот

Неговите предности се целосно сечење, прецизно усогласување, еластично монтирање, сигурно прицврстување итн., Може да го направи сигналот ниска загуба.

Конектори за склопување на оптички поле Прецизни метални V-жлебови компоненти со коаксијално самоцентрирање, одлично и издржливо својство за фиксирање.

Структурата се заснова на единствена технологија за стегање за градење кутии.

Презентирањето на влакната за свиткување го спречува влечењето на кабелот.

Интегрирана заштита на куќиштето за да издржи суровата внатрешна средина.

По завршувањето, и оптичките и механичките перформанси го достигнуваат стандардот за FTTH брз конектор за оптички влакна/ конектор за брзи влакна.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) FTTh, реконструкција на линијата на просторијата со оптички влакна

2) CATV, телекомуникациски мрежи

3) Метро мрежа, локална мрежа (LAN)

4) Мрежи за обработка на датуми                            

Често поставувани прашања
 • П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

  О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.

 • Q2. Што е со водечкото време?

  О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.

 • Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

  О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни

 • Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.

 • П5: Што е со времето за испорака ??

  О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ