< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600654345356964.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600248892603827.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600248892423680.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600248894939287.jpg

ABS-BOX OPTICAL SPLITTER PLC 2.0 FIBER OPTIC


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Оптички сплитер PLC е интегриран уред за дистрибуција на моќност со бранова водилка заснован на кварцна подлога. Има карактеристики на мала големина, широк опсег на бранова должина на работа, висока сигурност и добра униформност на разделување. Особено е погоден за пасивни оптички мрежи (EPON, BPON). , GPON, итн.) Поврзете ја централната канцеларија и терминалниот уред и спроведете разделување на оптичкиот сигнал

Точка на продажба на производот

Структура од сите влакна, добра стабилност на животната средина

Оптичка изведба Спектроскопноста и насоченоста се добри, а разделувањето е еднообразно, а сигналот може рамномерно да се дистрибуира до корисникот

Мала загуба при вметнување Омала рефлексија на грбот Ниска загуба зависна од поларизација, висококвалитетен ферул Kyocera, Corning јадро со високи перформанси

Исполнете ги потребите за пренос од различни бранови должини, загубата не е чувствителна на брановата должина на пренесената светлина и може да ги задоволи потребите за пренос од различни бранови должини

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ