< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600654444729056.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600248716184914.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600248716932696.jpg

СПЛИТЕР ОД ЦЕВКИ ОД ЧЕЛИКОР, ЧИТЕЛ, ТИП НАНТ


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Сплитер со оптички влакна е уред кој се користи за разделување и комбинирање на светлосната енергија. Ја дистрибуира светлосната енергија што се пренесува во едно влакно на две или повеќе влакна во однапред одредена пропорција или ја комбинира светлосната енергија пренесена во повеќе влакна во едно влакно.

Точка на продажба на производот

Загубата е нечувствителна на брановата должина на пренесената светлина и може да ги задоволи потребите за пренос на различни бранови должини (1260-1650 nm)

Рамномерно разделувајќи го сигналот, сигналот може рамномерно да се дистрибуира до корисникот

Мала големина (како 1 × 32 минималната големина може да биде 4 × 7 × 50 mm), може директно да се инсталира во постоечките различни кутии за пренос, без посебен дизајн за да се остави голем простор за инсталација

Еден канал за шант на уред може да достигне повеќе од 32 канали

Цената за повеќе канали е мала. Колку е поголем бројот на филијали, толку е поочигледна предноста во трошоците

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ