< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Конектор за оптички влакна FC

Дома>Производ>Лепенка>Конектор за оптички влакна FC > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600652454668251.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600240372943913.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1603950808660696.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600240372820222.jpg

FC UPC ПОВРЗИТЕЛ ЗА ОПТИЧКИ ВЛАКНИ ЦРНИ ИЛНИ приклучоци за ниско ниво


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Конекторот за оптички влакна прецизно ги поврзува двете крајни страни на влакното. Најважно е да се усогласат оските на двете влакна, така што оптичката енергија што излегува од пренесувачкото влакно може да се спои со влакното примање во најголема мера. Влијанието врз системот е минимизирано поради неговото вклучување во оптичката врска.

Технички податоци

Содржинаединицаподатоци
Име-FC/UPC PFIBER ОПТИЧКИ КОНЕКТОР
PN-APT-CONNECTOR-FC/UPC-SX-2.0/3.0
Тип на влакна-G652D/G657A1/G657A2
Излезен метар-ПВЦ / LSZH
Бранова должинанм и1310 / 1550
Внесената загубаdB≤0.3
Врати загубаdB≥50 (компјутер, UPC) ≥60 (APC
ПовторливоdB≤0.1
Време на приклучокS≥1000
Разменливост-≤0.2
Јачина на истегнувањеN≥50
Работна стапка.-40 ~ 75
Температура на складирање.-40 ~ 85

Точка на продажба на производот

Мала загуба при вметнување и висока сигурност                                       

Голема загуба на поврат и добра повторливост                                       

Голема јачина на влечење и туркање                                               

Широк опсег на бранова должина                                               

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ