< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656118491088.png

АТЕНУАТОР НА ФК-ТИП, МЕТАЛ


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Оптичкото влакно може рамномерно да го дистрибуира сигналот на оптичкото влакно до сите пристаништа.

Загубата е нечувствителна на брановата должина и може да ги задоволи потребите за пренос на различни бранови должини.

Увозните чипови со висок квалитет со зависна загуба од поларизација можат да исполнуваат различни барања за бранова должина.

Лесна инсталација и практично работење.

Точка на продажба на производот

Хомогеност на светлината

Единственоста на дистрибуцијата на светлината е добра, а сигналот со оптички влакна може рамномерно да се дистрибуира до корисниците.

УВОЗЕН ВИСКИ КВАЛИТЕТ ОПТИЧКИ ЧИПОВИ

Увезените чипови за пренос се користат за да се обезбеди подеднакво и стабилно разделување на светлината, мала загуба поврзана со поларизација и мала рефлексија на исфрлање, 

што може да ги задоволи потребите на различните бранови должини.

КЕРАМИЧКИ ВНАТРЕШНИ ВИСОК КВАЛИТЕТ

Вграден керамички влошки со висок квалитет е избран за одлични перформанси, стабилност и издржливост.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ