< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Влакна оптички панел кутија од тип 86

Дома>Производ>Серија FTTH>Влакна оптички панел кутија од тип 86 > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600657249310480.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394379636853.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394381973979.jpg

Кутија со панел за оптички влакна


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Со континуирана популаризација и унапредување на FTTH конструкцијата, енергично се развија оптички влакна за брзо поврзување и оптички влакна за механичка технологија за ладно поврзување. По влакното до домот, оптичкиот интерфејс треба да го користи панел кутијата. Во моментов, постојат два главни типа на кутии со панели FTTH: Монтирана на површина (директна монтажа) и скриена (монтирана на касетата).

Точка на продажба на производот

1. Димензиите на панелот се во согласност со националниот стандард 86, а големината е 86мм × 86мм. Големината на основата е во согласност со релевантните прописи на ЈБ / Т 8593-1997.
Панели со единечни и двојни дупки за различни средини, со робусна структура и конзистентно и заменливо склопување.

2. Со приклучок за конектор со оптички влакна, SC конекторот може да се поправи.
Скриениот панел SC приклучок е поставен под агол од 45 степени за да се спречи светлината да ги гори очите на корисникот.

3. Со уреди за воведување, прицврстување и заштита на кабел.
Изработен од висококвалитетен материјал за компјутер (поликарбонат што го задржува пламенот) со одредена отпорност на пожар.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Метро / пристапни комуникациски мрежи

2) Инструменти за оптички влакна

3) CATV систем

4) Оптичка дистрибуција на сигналот

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ