< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Серија на оптички примопредаватели

Дома>Производ>Серија на оптички примопредаватели>Серија на оптички примопредаватели > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1604651683506068.png

ИНВЕРВИТЕР ЗА МЕДИУМИ 10/100 милиони, Конвертер за медиуми ЕТЕРНЕТ


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Оптичкото влакно може рамномерно да го дистрибуира сигналот на оптичкото влакно до сите пристаништа.

Загубата е нечувствителна на брановата должина и може да ги задоволи потребите за пренос на различни бранови должини.

Увозните чипови со висок квалитет со зависна загуба од поларизација можат да исполнуваат различни барања за бранова должина.

Лесна инсталација и практично работење.

Точка на продажба на производот

Хомогеност на светлината

Увезени оптички чипови со висок квалитет

Вметнување керамички со висок квалитет

Увезени оптички чипови со висок квалитет

Телеком инженеринг одделение спојка

Лесен простор за инсталација

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ