< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Серија на оптички примопредаватели

Дома>Производ>Серија на оптички примопредаватели>Серија на оптички примопредаватели > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600655368898433.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600408513195096.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600408514480911.jpg

ОПТИЧЕН ТРАНСИВЕР ЗА РАК-МОНТ ОД 16 СЛОТИ, двојно напојување, 19 ”2U висина, BASE-FX BASE-TX


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Примопредавачот со оптички влакна со 16 слотови е високо интегриран центар за примопредаватели со оптички влакна што може да приклучи до 16 адаптивни примопредаватели со оптички влакна или 10 M (приклучени во нашите десктоп примопредаватели со напојување со влакна) Картичките се заменливи и се централно инсталирани во една решетка за еднообразно напојување. Ова не само што ја намалува линијата за поврзување, ја поедноставува структурата, туку и го олеснува управувањето и одржувањето.

Точка на продажба на производот

1. Оваа решетка поддржува топла замена и може да се напојува со едно или двојно напојување. Кога се користат двојни напојувања, двете напојувања ќе се напојуваат истовремено, со што ќе се намали оптоварувањето на секое напојување и ќе се продолжи работниот век на напојувањето. При откажување на едното напојување, другото напојување може самостојно да се напојува, така што работата на примопредавателот не се прекинува.

2. При поправка и замена на напојувањето не е потребно да се вади примопредавателот со влакна и не е потребно да се вади решетката од кабинетот. Едноставно отстранете го неисправното напојување од задниот дел на решетката за поправка или замена, што го прави одржувањето исклучително практично. Брзо. Затоа, може да обезбеди високо доверливо, со висок капацитет, со висока интеграција, со високи перформанси и економично мрежно решение за оптички влакна за етернет систем со оптички влакна и има извонредни карактеристики како што се стабилно работење, голем капацитет за напојување , практично работење и лесно одржување.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ