< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Серија на оптички модули

Дома>Производ>Серија на оптички примопредаватели>Серија на оптички модули > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600655830492708.png

ГИГАБИТ, ЕДИНСТВЕН РЕД НА ДВОЈНО влакно, 60 км, 80 км, медиумски конвертер, двојно влакно


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Точка на продажба на производот

Висококвалитетни материјали

Донесете странски увезени чипови, високи перформанси. Мала потрошувачка на енергија, обезбедете стабилен и брз сигнал и постабилен.

Прецизна комбинација

Компонентите на оптичкото коло се прецизно комбинирани, а собранието на металната мувла има поголем изглед. што може

 ја намалува температурата генерирана кога работи оптичкиот модул.

Врвна изработка

Исклучителниот и компактен правоаголен дизајн е завршен во разумен распоред. Висококвалитетни приемници за ласер со глава се комбинираат 

високи перформанси високи перформанси, високи перформанси и високи перформанси.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ