< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1606373510750228.jpg

Атенуатор LC / UPC / SIMPLEX


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Слабувач на оптички влакна, попознат како прирабници и пригушувач, се врски за центрирање на конектор за оптички влакна. Смалатор за оптички влакна SC се користи за прицврстување помеѓу приклучоци за оптички влакна од типот SC.

Технички податоци

име на продуктСмалатор за СМЕ ОПТИЧКИ ФИБЕР LC / UPC 5dB 10dB СИН ЕДЕН МОД
Број на модулLC амортизатор
Работна бранова должина1310/1550 ± 10
Толеранција за слабеење од 1 ~ 5 dB0.5 фунти
Толеранција за слабеење од 6 ~ 30 dB10 фунти
Повратни загуби> 50
Трајност> 1000 пати
оперативни Темп-40 ~ 70 ° C
материјалПластика
апликацијаFTTx, LAN, CATV, Телеком, Тест машина
сертификацијаRoHS, SGS
Конектор типLC-LC
Полски типUPC; АПЦ
БојаСина Зелена
ОсновниСимплекс / дуплекс
прирабницасо прирабница / со уво
Форма на продажбаНеутрален / OEM / ODM
КористетеПоврзување со влакна
Пример за водечко времево рок од 7 дена по потврдата

Детали за обработка

атенуаторПЦС / кутијаПЕК / картон (големина-мм / парчиња毛重
LC Симплекс50570 * 430 * 460,400040
LC дуплекс50570 * 430 * 460,1000040

Точка на продажба на производот

1) Напредниот аранжман за мелење обезбедува центрирање на влакното, а ракавот од цирконија со висока отпорност на температура, киселинско-базна и висока цврстина има добра оптичка изведба и висока механичка стабилност.

2) Може ефикасно да ја потисне бучавата на земјата јамка, да ги елиминира пречките во земјата и електрично да го изолира полето на сигналот од главниот контролен терминал, избегнувајќи случајно оштетување на главниот контролен систем.

3) Заменливост, повторливост, висока стабилност, мала загуба на вметнување, голема загуба на поврат и повеќе од 1000 пати повторено вметнување и отстранување.

4) Сертификација за квалитет: ISO9001: 2015, ROHS

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект за преобразување на оптички влакна

2) ТВ со кабелска мрежа

3) Пасивен оптички мрежен систем

4) мрежа на метрополитенска област

5) Други спектроскопски системи

                                           

Често поставувани прашања
 • П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

  О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.

 • Q2. Што е со водечкото време?

  О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.

 • Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

  О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни

 • Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.

 • П5: Што е со времето за испорака ??

  О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ