< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656269589486.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600399300307533.jpg

LC влакна оптички адаптер, SIMPLEX дуплекс


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Адаптери за оптички влакна, попознати како прирабници и адаптери, се врски за центрирање на конектор за оптички влакна. Адаптери за оптички влакна LC се користат за прицврстување помеѓу приклучоци за оптички влакна од типот LC.

Точка на продажба на производот

Напредниот аранжман на мелење обезбедува центрирање на влакната, а цирконскиот чаур со висока температурна отпорност, киселинско-базната и висока цврстина има добри оптички перформанси и висока механичка стабилност.

Може ефикасно да го потисне шумот на заземјувањето, да ги елиминира пречки во земјата и електрично да го изолира сигналното поле од главниот контролен терминал, избегнувајќи случајно оштетување на главниот контролен систем.

Заменливост, повторливост, висока стабилност, мала загуба на вметнување, голема загуба на враќање и повеќе од 1000 пати повторено вметнување и отстранување.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ