< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Вести

Дома>Вести > Детални вести

Кингдао АПТ учествуваше на фестивалот за набавки на Меѓународната станица Али и постигна извонредни резултати

Прегледи:237 Време на објавување: 2020-07-11

На крајот на мај, 2020 година, заврши фестивалот за набавка на Меѓународната станица Али, а компанијата Кингдао АПТ доби целосна стока на овој фестивал за набавки. И вкупните перформанси во продажбата и количината на единечна нарачка беа подобри од очекуваните. Производите на тупаници, како што се сплитер на PLC, скокање на оптички влакна, брз приклучок, кутија за разделување на влакна и други производи станаа врел стил, добро прифатен од клиентите.

Од почетокот на оваа година, пред големи неизвесности предизвикани од тешката епидемија дома и во странство, Кингдао АПТ се придржува до деловната филозофија на водечка технологија и взаемна корист. Од една страна, таа ќе продолжи со работа и производство што е можно поскоро, а од друга страна, ќе ја искористи можноста за забрзување на конструкцијата 5G за да се забрза надградбата на технологијата на производот. Во моментов, домашната и странската стапка на изведба на нарачки од 100%, се лансираат серија нови производи.