< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории
EN

Вести

Дома>Вести > Детални вести

Дваесет годишнина

Прегледи:158 Време на објавување: 2022-07-07

Како најголем производител на производи од оптички влакна на север,КингдаоAPT доживеа две децении развој.Сјајот на изминатите две децении е резултат на заедничките напори на сите вработени и лидери на АПТ.На 1 јулиst 2022 година, имавме голема прослава за да го прославиме дваесеттиот роденден на APT.

图片 3

По посетата на производствената работилница на компанијата, лидерите на групата многу го ценеа начинот на производство и работа на APT.Токму поради водечкиот модел на управување, APT е на водечка позиција во индустријата

图片 2

На свечената вечера, челниците на компанијата им доделија награди на извонредните вработени

图片 3

图片 4