< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Кутија за дистрибуција на оптички влакна

Дома>Производ>Серија FTTH>Кутија за дистрибуција на оптички влакна > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1658371604125428.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655793156275846.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655703892409981.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655703891609888.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655703891944149.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655703891175132.jpg

дистрибутивна кутија за FTTH


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Оваа дистрибутивна кутија завршува до 2 кабли со оптички влакна, нуди простор за разделувачи и до 16 спојувања, доделува 16 SC адаптери и работи во надворешни средини. Тој е совршен исплатлив давател на решенија во мрежите FTTx.


спецификација

Димензии и капацитет 
Димензии (В*Ш*Д) 303mm * 236mm * 109mm
Боја-Блакај
Тежина1.35KG
Тип на адаптерSC Simplex/LC Duplex
Капацитет на адаптер16 компјутери
Тип на сплитер1*8 /1*16 касета PLC сплитер, 1*8/1*16 мини сплитер од типот
Број на влез(и) и излез(и) на кабелS2:16
Калибар за влез на кабелS16 мм
Дополнителна опремаАдаптери, пигтили, цевки за топлинско смалување, микро сплитер
Работна температура-40 ° C ~+65 ° C

Информации за испорака
Пакет СодржинаДистрибутивна кутија за оптички влакна, 1 единица; Клучеви за заклучување, 2 клуча; Додатоци за монтирање на ѕид, 1 комплет
Димензии на пакетот (Ш*В*Д)308mm * 250mm * 130mm
материјалКартонска кутија
Тип на адаптерSC Simplex/LC Duplex
Тежина1.5KG

Точка на продажба на производот

1. Употреба на спојување и закрпи на кабелот. Структура на одвојување, лесна за проширување и одржување на капацитетот

2. Висококвалитетна пластика, убав изглед;

3. Внатрешна структура на промет, лесна за одржување;

4. Може да инсталира 16 парчиња SC адаптери;

5. Може да инсталира мини сплитер и касета PLC сплитер;

6. Може да излезе од 16 парчиња пад кабел;

7. Нивоа на заштита: IP65

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1)Проект од влакна до куќата

2)Кабловска мрежна телевизија

3)Систем на пасивна оптичка мрежа

4)Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ