< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Кутија за дистрибуција на оптички влакна

Дома>Производ>Серија FTTH>Кутија за дистрибуција на оптички влакна > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600657147434441.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394906613194.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394907610091.jpg

Кутија со кабелски пигтаил


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Уредот за разделување на кабелски оптички влакна е уред за поделба на жици на корисничкиот терминал во системот FTTH и може да реализира функции како што се заварување, дистрибуција и распоред на оптички влакна. Кутија за дистрибуција на оптички влакна се користи за поврзување на интерфејсот опрема на оптичкиот кабел за багажникот и дистрибутивен оптички кабел на отворено, ходник или затворено. Особено е погоден за точката на завршување на влакната во мрежата за пристап до влакна. Ги интегрира функциите на фузија, складирање и жици на влакното и може да го реализира складирањето на главниот кабел преку прав и диск.

Точка на продажба на производот

1. Кутијата за разделување на оптички влакна е составена од кутија, внатрешен структурен член, подвижен приклучок за оптички влакна, оптички сплитер и резервен додаток. Има функција на директно и сплит-влакна; кабелот е лесен за пристап, лесен за повторување, повеќе операции, лесен за запечатување. Треба да има доволно област за поврзување во полето за дистрибуција на внатрешни влакна за да се исполни складирањето и дистрибуцијата на кабелот за време на врската.

2. Различни видови кабли треба да имаат релативно независни отвори за влез, а капацитетот на дупката треба да ги исполнува барањата за целосна конфигурација. Оптичкото влакно треба правилно да се резервира во шасијата, а резервираната должина е погодна за работа на секундарната врска. Каблите треба да бидат запечатени за да се спречи влегување вода и нерамни предмети во комплет. Обезбедете одреден број прстени за управување со кабел или други додатоци за лигатура за да ги олесните основните барања на линијата за врзување.

3. Кутијата за разделување на влакна што се користи за подигнување на столбот на отворено треба да биде опремена со прицврстувачки загради и завртки за да се обезбеди стабилност на кутијата. Надворешниот ормар треба да обезбеди дијаметар на отворање на сите излезни кабли.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Метро / пристапни комуникациски мрежи

2) Инструменти за оптички влакна

3) CATV систем

4) Оптичка дистрибуција на сигналот

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ