< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Кутија за дистрибуција на оптички влакна

Дома>Производ>Серија FTTH>Кутија за дистрибуција на оптички влакна > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656638681176.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397472147587.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397472402584.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397472885607.jpg

ФИБЕР ОПТИЧКИ РАБОТЕН ДИСТРИБУЦИОН, SC UPC, 19 "


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Кутијата за дистрибуција на оптички влакна е рамка за дистрибуција на оптички влакна од типот на шасија со мал капацитет (ODF), која е поделена на стандардна решетка и држач на ѕид. Има широк опсег на апликации и е флексибилен и удобен за користење, особено за апликации каде просторот е ограничен.

Точка на продажба на производот

Со целосно затворена структура, може да биде отпорен на прашина и отпорен на стаорци;

Употребата на висококвалитетна челична плоча, целокупниот електростатички спреј, убава и издржлива;

Адаптерот е монтиран под кос агол за да се обезбеди радиус на свиткување на влакното и да се избегне палење на очите со силна светлина.

Постојат различни спецификации како што се тип на фиока и фиксен тип;

Модуларната дистрибутивна кутија со оптички влакна е попогодна за завршување и пофлексибилна за употреба;

Поддржете го управувањето со различни конектори за влакна, како што се SC, LC, ST, MT-RJ итн.

Различни завршетоци на конектори се погодни и флексибилни за инсталирање.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ