< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Кутија за дистрибуција на оптички влакна

Дома>Производ>Серија FTTH>Кутија за дистрибуција на оптички влакна > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656566980776.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397631767880.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397633970806.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397632601500.jpg

МРЕИ КАБИНЕТИ.19 "


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Стандардниот мрежен кабинет од 19 инчи може лесно да поврзува, дистрибуира и закажува кабли со оптички влакна и може да се користи за сеопфатна инсталација на различни уреди. Широко се користи во просториите за телекомуникациска опрема, централи со голем капацитет и системи за CATV влакна.

Точка на продажба на производот

1. Мрежниот кабинет треба да има анти-вибрации, анти-шок, антикорозивни, отпорни на прашина, водоотпорни, анти-зрачења и други својства, со цел да се обезбеди стабилна и сигурна работа на опремата. Кабинетот на мрежата треба да има добра употребливост и безбедносни заштитни капацитети за лесно ракување, инсталација и одржување и да ја гарантира безбедноста на операторот. Мрежните кабинети треба да бидат лесни за производство, составување, пуштање во работа и пакување. Мрежните кабинети треба да ги исполнуваат барањата за стандардизација, стандардизација и серијализација. Кабинетот е убав по изглед, погоден по примена и координирана боја.

2. Мрежниот кабинет треба да има добри технички перформанси. Структурата на кабинетот ќе биде подложена на потребниот физички дизајн и хемиски дизајн во согласност со електричните и механичките својства на опремата и барањата на околината за употреба за да се обезбеди структурата на кабинетот да има добра цврстина и цврстина и добра електромагнетна изолација. , заземјување, изолација на бучава, вентилација и дисипација на топлина. Изведба.

3. Мрежниот кабинет главно се користи за складирање на рутери, прекинувачи, дистрибутивни рамки и друга мрежна опрема и додатоци. Длабочината е генерално помала од 800 mm, ширината е 600 и 800 mm. Влезната врата е генерално проѕирна врата од калено стакло, која има мали барања за дисипација на топлина и околината.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ