< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Кутија за дистрибуција на оптички влакна

Дома>Производ>Серија FTTH>Кутија за дистрибуција на оптички влакна > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656808129895.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600396976105997.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600396975478370.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600396976351418.jpg

КАБИНЕТ ЗА ВРСКА ПОВРЗА ЗА ОПТИЧКИ ВЛАКНИ влакна, Производство на високо прилагодување


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Кутијата за пренос на кабел е уред за поврзување инсталиран на отворено. Најсуштествено барање за тоа е да се спротивстави на драстичната клима и суровото работно опкружување. Има карактеристики на водоотпорна кондензација на гас, водоотпорна и водоотпорна, оштетување на инсекти и стаорци и силна отпорност на удар. Таа мора да биде способна да го издржи суровото надворешно опкружување. Затоа, надворешната страна на кутијата е релативно висока во однос на водоотпорна, отпорна на влага, отпорна на прашина, штета од судир, контрола на штетници и слично; внатрешната страна има многу високи барања за контрола на температурата и влажноста.

Точка на продажба на производот

1. Кутијата е изработена од високо-цврста плоча од не'рѓосувачки челик, висока јачина, анти-стареење, анти-корозија и може да одолее на случајно или малигно оштетување. Сите агли на кутијата се формираат со специјална форма на облик во форма на круг, а површинскиот третман се четка или електростатски се прска. Изгледот е прекрасен; кабинетот прифаќа двослојна структура, а средината е исполнета со материјал за топлинска изолација со високи перформанси, кој има добар ефект на топлинска изолација и може ефикасно да спречи кондензација во резервоарот.

2. Вратата е изработена од специјално запечатување на заптивната врата, водоотпорна брава на вратата и заклучување на игла од три точки, безбедно и сигурно, добро запечатување; Интегриран модул со 12-јадрени заварени жици; Може да се инсталира адаптер за оптички влакна FC, SC

3. Сигурен уред за прицврстување и заштита на заземјувањето на кабелот; погоден за крај на едножилен и лентен кабел

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ