< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории
EN

Кутија за дистрибуција на оптички влакна

Дома>Производ>Серија FTTH>Кутија за дистрибуција на оптички влакна > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656743101779.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397165229331.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397172239524.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600397165250167.jpg

Рамка за дистрибуција на оптички влакна, 19 "


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Рамката за дистрибуција на оптички влакна (ODF), позната и како рамка за дистрибуција на оптички влакна, е уред за поврзување што се користи за завршување, заштита, поврзување и управување со оптички кабли и оптички влакна во комуникациските мрежи со оптички влакна. Уредот може да ги реализира функциите на прицврстување, соголување и заземјување заштита на оптичкиот кабел, како и заварување, скокање, непотребно намотување, разумно распоредување и распоред на жици на различни оптички влакна, кои се помеѓу медиумот за пренос и уредот за пренос. . Групирана опрема.

Точка на продажба на производот

1) Усвојува целосно затворена структура за да спречи прашина и стаорец;

2) Модуларен дизајн, до кабелот може да се пристапи нагоре и надолу, а заземјувањето е фиксирано и сигурно;

3) Кабинетот е изработен од висококвалитетна челична плоча, а целото тело е електростатски прскано, што е убаво и издржливо;

4) Адаптерот е монтиран под кос агол за да се обезбеди радиус на свиткување на влакното и да се избегне горење на очите со силна светлина;

5) Постојат отвори за кабел на врвот и на дното на решетката. Уредот за прицврстување и соголување на кабелот може да се инсталира флексибилно, што може да ги исполни барањата на методот на насочување на горниот кабел и методот на насочување на долниот кабел.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ