< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Оптички прекинувач-2X2

Дома>Производ>Прекинувач на оптички влакна>Оптички прекинувач-2X2 > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1606454575297929.jpg

Оптички прекинувач-стил 2X2


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Влакна оптички прекинувачи од QDAPT се базираат на микро-механички / микро-оптички дизајн кој оптика со висока прецизност. Овие нудат одлични параметри, супериорна флексибилност и долготрајна стабилност за широк спектар на апликации. Склопниците се достапни за широк спектар, почнувајќи од ултравиолетово до инфрацрвено, и може да се произведуваат и работат со буквално какво било влакно (и каскадно и некаскадно), многу интерфејси и скоро секоја големина на куќиштето.

Технички податоци

параметриединицаTZ-FSW-2×2F
Опсег на бранова должинаnm1260 ~ 1650
Тест бранова должинаnm1310 / 1550
Вметнување загуба 1, 2dBТип: 0.8Макс: 1.0
Врати се на загубата 1, 2dBSM ≥ 50
Преслушување 1dBSM ≥ 55
PDLdB≤0.05
wdldB≤0.25
ПовторливостdB≤ ± 0.02
Работен напонV3.0 или 5.0
Трајностциклуси10 милиони фунти
Време на префрлувањеms≤8
Оптичка моќностmW≤500
Работна температура-20 ~ 70
Температура на чување-40 ~ 85
Релативна влажност%5 ~ 95
Тежинаg14
димензијаmm(Д) 27.0 × (Ш) 12.0 × (В) 8.2 ± 0.2 или дизајн на клиент
(Д) 28.3 × (Ш) 12.0 × (В) 8.5 ± 0.2 или дизајн на клиент

Конфигурации на игла

типДржаваОптички патЕлектричен погонСензор за статус
1 × 1Пин 1Пин 5Пин 6Пин 10Игла 2-3Игла 3-4Игла 7-8Игла 8-9
ЗакопчувањеAP1-P4, P2-P3------GNDV+ЗатвориОтвореноОтвореноЗатвори
BP1-P3, P2-P4V+GND------ОтвореноЗатвориЗатвориОтворено
Не-заклучувањеAP1-P4, P2-P3------------ЗатвориОтвореноОтвореноЗатвори
BP1-P3, P2-P4V+------GNDОтвореноЗатвориЗатвориОтворено

Оптички пат

Држава А.Држава Б.
微 信 图片 _20201127135753微 信 图片 _20201127135757

димензија

електрични спецификација

спецификацииНапонТековниОтпор
5Vбрави4.5 ~ 5.5 V36 ~ 44 mA125 Ω
5VНе-заклучување4.5 ~ 5.5 V26 ~ 32 mA175 Ω
3Vбрави2.7 ~ 3.3 V54 ~ 66 mA50 Ω
3VНе-заклучување2.7 ~ 3.3 V39 ~ 47 mA70 Ω

Подредување информации

Тип на влакнаНапонТип на прекинувачТест бранова должинаТип на цевкаДолжина на влакнаконектор
СМ: СМ, 9/1253: 3VЛ: Закопчување850: 850nm25: 250ум05: 0.5м ± 5см

FP: FC/PC,

FA: FC/APC

М5: ММ, 50/1251310: 1310nm90: 90ум10: 1.0м ± 5см

СП: SC/PC

,СА: SC/APC

М6: ММ, 62.5/1255: 5VN: Не-заклучување13/15: 1310 / 1550nmX: Други15: 1.5м ± 5см

LP: LC/PC

,LA:LC/APC

X: ДругиX: ДругиX: Други

ОО: Никој

,X:Други

Подигнување детали

Оптички прекинувачПЕК / кутија (мм)ПЕК / картон (големина-мм / парчињаGW (кг)
внатрешната кутија290 * 280 * 65500.6
Надворешна кутија570 * 430 * 4607508

Точка на продажба на производот

Најкратко време на вклучување

Ниски внесената загуба

Одржување на поларизацијата

Матрица со целосна матрица / не-блокирачка

Високи оптички перформанси

Скоро секое влакно употребливо

350 nm - 1,650 nm со единечни влакна

200 nm – 2,400 nm со мултимодни влакна

Долгорочна стабилност

Сертификација за квалитет: ISO9001: 2015, ROHS

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Комуникации на податоци и мрежи

2) Фабричка автоматизација

3) Енергија и инфраструктура

4) Оптичка метрологија, машини и сензори

5) Автомобилство и камион

6) морски / поморски

7) Превоз

8) здравство

9) Електрични апарати

10) Електромобилност                                            

Често поставувани прашања
 • П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

  О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.

 • Q2. Што е со водечкото време?

  О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.

 • Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

  О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни

 • Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.

 • П5: Што е со времето за испорака ??

  О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ