< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

  • https://www.qdapt.com/upload/product/1599471807567692.png

1X16, СЛИТЕР ТИП СЛОТ, СЦ / УПЦ


Пребарување
  • Основни детали
  • Предност
  • партнер
  • апликација
  • Често поставувани прашања
  • Пребарување
Основни детали

Сплитер од типот на слотот (PLC Splitter) е интегриран уред за дистрибуција на моќност со брановодни води базиран на кварцна подлога. Има карактеристики на мала големина, широк опсег на бранова должина на работа, висока сигурност и добра униформност на разделување. Особено е погоден за пасивен. Во оптичката мрежа (EPON, BPON, GPON, итн.), Централната канцеларија и терминалниот уред се поврзани и оптичкиот сигнал е поделен.

Содржина

1x16

Тип на влакна

G657A / G652D

Работна бранова должина

1260nm ~ 1650nm

Стандардна загуба при вметнување (dB)

≤13.7

Униформност (dB)

≤0.8

PDL (dB)

≤0.2

Зависна загуба од бранова должина (dB)

≤0.8

Враќање Загуба (dB)

≥55 (компјутер / UPC), ≥60 (APC)

Насока (dB)

≥55

Работна температура Ганг

-40 ~ + 85

Содржина1x16
Должина * Ширина * Висина (мм)130 * 100 * 50
конекторSC / UPC, SC / APC

Точка на продажба на производот

Мала загуба на вметнување, низок PDL и голема сигурност

Голема загуба на поврат и добра повторливост

Широк опсег на бранова должина

Одлична униформност од канал до канал

Сите производи ги исполнуваат барањата на GR-1209-CORE и GR-1221-CORE.

партнер
  • недефиниран

  • недефиниран

  • недефиниран

  • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ