< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1599465300376906.png

1X8, MINI TYPE SPLITTER, SC / APC, ТЕСТ СПЛИТЕР


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Содржина

1x8

Тип на влакна

G657A / G652D

Работна бранова должина

1260nm ~ 1650nm

Стандардна загуба при вметнување (dB)

≤10.7

Униформност (dB)

≤0.8

PDL (dB)

≤0.2

Зависна загуба од бранова должина (dB)

≤0.8

Враќање Загуба (dB)

≥55 (компјутер / UPC, ≥60 APC

Насока (dB)

≥55

Температура на работа / складирање.

-40 ~ + 85

Содржина1x2
Должина * Ширина * Висина (мм)60 * 7 * 4
Влез / Излез (мм)0.9
Должина на влакна (М)1.5

Точка на продажба на производот

Мала загуба на вметнување, низок PDL и голема сигурност

Голема загуба на поврат и добра повторливост

Широк опсег на бранова должина

Одлична униформност од канал до канал

Стабилност Telcordia GR-1221 и GR-1209

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ