< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1599467814396194.png

MINI TYPE SPLITTER, 1x2 1x4 1x8 1x16


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Параметарспецификација
Работна бранова должина (nm)1260 ~ 1650
тип1x41x81x162x42x82x16
Губење на вметнување (dB) Макс. *
Униформност (dB) Макс. *
PDL (dB) Макс. *
Насока (dB) Мин. *55
Враќање на загубата (dB) Мин. *55 (50)
Работна температура (° C)-5 ~ +75
Температура на складирање (° C)-40 ~ 85
Должина на влакна1м или сопствена должина
Тип на влакнаКорнинг влакна SMF-28e
Управување со моќност (mW)300
Параметарспецификација
Работна бранова должина (nm)1260 ~ 1650
тип1x322x321x64
Губење на вметнување (dB) Макс. *
Униформност (dB) Макс. *
PDL (dB) Макс. *
Насока (dB) Мин. *55
Враќање на загубата (dB) Мин. *55 (50)
Работна температура (° C)-5 ~ +75
Температура на складирање (° C)-40 ~ 85
Должина на влакна1м или сопствена должина
Тип на влакнаКорнинг влакна SMF-28e
Управување со моќност (mW)300
ДИМЕНЗИЈА
ТИП1 * 2,1 * 4,1 * 81 * 161 * 321 * 64
голи (0.25 мм4 * 4 * 404 * 7 * 504 * 7 * 504 * 12 * 60
мини (0.9 mm)4 * 7 * 604 * 7 * 606 * 20 * 806 * 40 * 100
ABS (2.0 mm / 3.0 mm)10 * 80 * 10018 * 80 * 12018 * 80 * 12018 * 115 * 141
Процеп130 * 100 * 25130 * 100 * 50130 * 100 * 102130 * 100 * 206
130 * 100 * 206483 * 44.5 * 200483 * 44.5 * 200483 * 44.5 * 200483 * 89 * 200


Точка на продажба на производот

Мала загуба на вметнување, низок PDL и голема сигурност

Голема загуба на поврат и добра повторливост

Широк опсег на бранова должина

Одлична униформност од канал до канал

Стабилност Telcordia GR-1221 и GR-1209

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ