< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600654916936945.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600247016494361.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600247016662762.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600247016792607.jpg

PLC СПЛИТЕР КУТИЈА ABS СПЛИТЕР КУТИЈА


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

ABS Box Splitter (PLC Splitter) е интегриран уред за дистрибуција на моќност со брановодни води базиран на кварцна подлога. Има карактеристики на мала големина, широк опсег на бранова должина на работа, висока сигурност и добра униформност на разделување. Особено е погоден за пасивен. Во оптичката мрежа (EPON, BPON, GPON, итн.), Централната канцеларија и терминалниот уред се поврзани и оптичкиот сигнал е поделен. Во моментов постојат два вида на 1 × N и 2 × N. Сплителите 1 x N и 2 x N рамномерно го делат оптичкиот сигнал на повеќе излези од еден или двоен влез или работат обратно за да насочат повеќе оптички сигнали во едно или двојно влакно.

Точка на продажба на производот

Со рамномерно разделување, сигналот со влакна може рамномерно да се дистрибуира до корисниците.

Висококвалитетен увезен чип за разделување Прифатете увезен преносен чип за да обезбедите униформа и стабилна поделба, мала загуба зависна од поларизација и ниска рефлексија на исфрлање, што може да исполни различни барања за бранова должина

Еколошки ПВЦ ватенка Јамата против влечење има силни перформанси, заштита на животната средина без јаглерод и без халогени, безбедна за употреба и практична

Висококвалитетни керамички обрачи Добра униформност на разделување, може рамномерно да го дистрибуира сигналот на влакната до корисниците

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ