< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600655020449706.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600248086636544.jpg

PLC PLUG-IN СПЛИТЕР КАСЕТА SC UPC


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Оптичкото влакно може рамномерно да го дистрибуира сигналот на оптичкото влакно до сите пристаништа. Загубата е нечувствителна на брановата должина и може да ги задоволи потребите за пренос на различни бранови должини. Висококвалитетните увезени чипови со мала загуба на поларизација зависат од различните барања на бранова должина. .

Точка на продажба на производот

Единственоста на дистрибуцијата на светлината е добра, а сигналот со оптички влакна може рамномерно да се дистрибуира до корисниците

Загубата е нечувствителна на брановата должина и може да ги задоволи потребите за пренос на различни бранови должини

Вграден керамички влошка со висок квалитет е избрана за одлични перформанси, стабилност и издржливост

Увезените чипови за пренос се користат за да се обезбеди подеднакво и стабилно разделување на светлината, мала загуба поврзана со поларизација и мала рефлексија на исфрлање, што може да ги задоволи потребите на различните бранови должини

Увозно керамичко грмушка со висок квалитет се користи за ефикасно изолирање на други сигнали за мешање

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX

3) CATV систем

4) ГПОН, ЕПОН

5) Опрема за испитување на оптички влакна

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ