< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производ

Дома>Производ > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1599474793858450.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1599474793401902.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1599474792292952.png

Воведе адаптер


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Оптички влакна адаптер содржи меѓусебно ракав, кој ги држи двете лежишта заедно. Се користи за да се обезбеди кабел со кабелско поврзување со влакна. Производот е многу разновиден, вклучувајќи FC, SC, ST, LC, MTRJ, како и извршување на трансфер помеѓу едни со други, како што се: ST-SC, FC-ST, тој е широко користен во оптичката рамка за дистрибуција (ODF), оптички влакна комуникациска опрема, инструментација, карактеристиката е стабилна и сигурна.

Име

Влакна оптички адаптер

материјал

Пластика, Метал

IL

≤0.1dB

големина

AndСтандардиран

MOQ

500 компјутери

Боја

сина , зелена сива

Конектор тип

СЦ, ФК, ЛЦ, СВ

Полирање на површината

Компјутер, UPC, APC

сертификација

ISO9001

Точка на продажба на производот
партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) CATV

2) Телекомуникациски мрежи

3) Тест опрема

4) Локални мрежи (LAN)

5) мрежи за обработка на податоци

Често поставувани прашања
 • П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

  О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.

 • Q2. Што е со водечкото време?

  О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.

 • Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

  О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни

 • Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.

 • П5: Што е со времето за испорака ??

  О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ