< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Серија на оптички споеви

Дома>Производ>Серија FTTH>Серија на оптички споеви > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818063399530.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818063818249.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818063607777.jpg

144/288 Затворање на кабел со оптички влакна


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Затворачите за оптички спојки се користат за дистрибуција, спојување и складирање на надворешните оптички кабли кои влегуваат и излегуваат од краевите на затворачот. Постојат два начини на поврзување: директно поврзување и поврзување со разделување. Тие се применливи за ситуации како што се надземни, локален отвор на цевковод, вградена ситуација итн. Во споредба со приклучната кутија, затворањето бара многу построги барања за заптивка. Затворачкиот прстен и вентилот за воздух се потребни за затворање, но тоа не е неопходно за приклучната кутија.

Димензии и капацитет 
Димензии (D*H)470mm * 205mm
Максимален капацитет

288 Core

Број на влез/излез на кабел

2.6

Дијаметар на кабелS6 мали кружни порти (21мм) и 1 голема овална порта (65мм)
Услови за работа
температура-40 ℃ ~ + 60 ℃
Влажност≤95% (на 40℃)
Воздушен притисок70kPa 106 XNUMXkPa

Точка на продажба на производот

1. Обвивката за затворање е изработена од квалитетна инженерска пластика, и со добри перформанси против ерозија против киселинска и алкална сол, анти-стареење, како и мазен изглед и сигурна механичка структура.

2. Механичката структура е сигурна и има перформанси на отпорност на дива средина и интензивни климатски промени и сериозна работна средина. Оценката за заштита достигнува IP68.

3. Затворачите се применуваат на оптички кабел од типот лента и заеднички оптички кабел.

4. Површините за спојување во затворачот се вртечки како брошури и имаат соодветен радиус на закривеност и простор за намотување на оптичко влакно за да се уверат дека радиусот на закривеност за оптичко намотување 40 mm. Секој оптички кабел и влакна може да се ракуваат поединечно

5. Затворањето е со мал волумен, голем капацитет и практично одржување. Еластичните гумени заптивни прстени во внатрешноста на затворачот имаат добри перформанси за запечатување и отпорност на пот.

6. Обвивката може постојано да се отвора без истекување на воздух. Не се потребни посебни алатки. Операцијата е лесна и едноставна. Воздушниот вентил е обезбеден за затворање и се користи за проверка на перформансите на запечатувањето.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1)Проект од влакна до куќата

2)Кабловска мрежна телевизија

3)Систем на пасивна оптичка мрежа

4)Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ