< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Серија на оптички споеви

Дома>Производ>Серија FTTH>Серија на оптички споеви > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656910416365.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600396354667407.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600396354766440.jpg

GY08-1 ОПТИЧКА КАБЕЛСКА ВРСКА ЗА ПОВРЗУВАЕ (ТИП ШЕПКА), ЗАКЛУЧУВАЕ НА СПАЦЕЛ, 12 / 24КОРИ


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Кабелска заедничка кутија со тип капак GY08-1 прифаќа иновативен дизајн, производство и избор на материјал, а неговата технологија за механичко запечатување обезбедува сигурност и стабилност на производот. Обезбедува сигурна, робусна и флексибилна заштита за директни, завршени или дивергентни врски со влакна. Функција за продолжување: Донесува ламинирана структура на школка и не е потребно да се расклопуваат други дискови за спојување за време на работата.

Точка на продажба на производот

1) сигурна изведба на запечатување;

2) Еднократно запечатување или повторено отворање е опционално;

3) Заштитата на заземјувањето е сигурна;

4) Целиот процес на заштита на влакна и осигурете се дека неговиот радиус на закривеност ≥ 40mm.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Метро / пристапни комуникациски мрежи

2) Инструменти за оптички влакна

3) CATV систем

4) Оптичка дистрибуција на сигналот

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ