< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Серија на оптички споеви

Дома>Производ>Серија FTTH>Серија на оптички споеви > Детали за производот

Производи

  • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818885151428.jpg
  • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818885289679.jpg
  • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818884415033.jpg

КУТИЈА ЗА ПРИКЛУЧУВАЊЕ НА ОПТИЧКИ КАБЕЛИ


Пребарување
  • Основни детали
  • Предност
  • партнер
  • апликација
  • Често поставувани прашања
  • Пребарување
Основни детали

Затворачите за спојување со оптички влакна не само што се идеално погодни за долготрајна употреба во околина со големи температурни промени на земјата и интензитет на ултравиолетова светлина, туку се применливи и за директно закопана инсталација во суви области или долгорочни шахти без вода. Влезот и излезот на оптичкиот кабел од оваа серија на спојни затворачи се запечатени со лента за запечатување на раната. Дијаметарот на лентата за запечатување на раната на отворите за влез и излез на оптичкиот кабел треба само да се зголеми, што одговара на дијаметарот на отворите за влез и излез на оптичкиот кабел, а потоа може да се обезбеди затегнатост на затворачите за спојување.

Точка на продажба на производот

Напреден дизајн на внатрешна структура.

Оценка за заштита IP68.

Може да се користи повеќекратно.

Долните и горните куќишта со лизгачка брава.

Долготрајно тело со пластичен материјал за компјутер со висока цврстина.

Лесно за повторно внесување, никогаш не бара алатка за повторно внесување.

Затворачот е доволно простран за намотување и складирање на влакна.

Заоблениот дијаметар одговара на меѓународните стандарди.

Лесно и брзо се зголемуваат и намалуваат FOST.

Директно за отсекување и разгранување за сечење на влакната.

Садовите за спојување со оптички влакна се дизајнирани во SLIDE-IN-LOCK и нивниот агол на отворање е околу 90°.

партнер
  • недефиниран

  • недефиниран

  • недефиниран

  • недефиниран

Сценарио за апликација

1)Проект од влакна до куќата

2)Кабловска мрежна телевизија

3)Систем на пасивна оптичка мрежа

4)Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ