< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600656220454200.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600400604321593.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600400602433485.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600400603240133.jpg

ОПТИЧКИ АДАПТЕР ЗА ТИП ВО влакна


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Адаптери за оптички влакна, попознати како прирабници и адаптери, се врски за центрирање на конектор за оптички влакна. Адаптери за оптички влакна LC се користат за прицврстување помеѓу приклучоци за оптички влакна од типот LC.

Точка на продажба на производот

1. Напредно мелење и поставување за да се обезбеди девијација на центрирање на влакното, користејќи ракав од цирконија со висока температура, киселинско-базна, висока цврстина, со добра оптичка изведба и висока механичка стабилност.

2. Може ефикасно да ја потисне бучавата од земјата јамка, да го елиминира мешањето на земјата и електрично да го изолира полето на сигналот од главниот контролен терминал, избегнувајќи случајно оштетување на главниот контролен систем.

3. Заменливост, повторливост, висока стабилност, мала загуба на вметнување, голема загуба на поврат и повторено вметнување и отстранување пати поголемо од 1000 пати.

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) Проект од влакна до куќата

2) Кабловска мрежна телевизија

3) Систем на пасивна оптичка мрежа

4) Метрополитенска мрежа

5) Други спектроскопски системи

Често поставувани прашања

П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.


Q2. Што е со водечкото време?

О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.


Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни


Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.


П5: Што е со времето за испорака ??

О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ