< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
сите категории

EN

Водоотпорен пигтај

Дома>Производ>Пигтаил>Водоотпорен пигтај > Детали за производот

Производи

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1603178906496237.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600244921343596.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600244921982568.jpg

ВОДОВОДЕН ПИГТЕИЛ ФК АПЦ СЦ АПЦ


Пребарување
 • Основни детали
 • Предност
 • партнер
 • апликација
 • Често поставувани прашања
 • Пребарување
Основни детали

Конекторот за оптички влакна прецизно ги поврзува двете крајни страни на влакното. Најважно е да се усогласат оските на двете влакна, така што оптичката енергија што излегува од пренесувачкото влакно може да се спои со влакното примање во најголема мера. Влијанието врз системот е минимизирано поради неговото вклучување во оптичката врска.

Технички податоци

Содржинаединицаподатоци
Име-PATCHCORD FC / UPC-FC / UPC SM G652D SX ПВЦ 3.0
PN-APT-TX-FC / UPC-FC / UPC-SX-D2-PVC-3.0
Тип на влакна-G652D/G657A1/G657A2
Излезен метар-ПВЦ / LSZH
Бранова должинанм и1310 / 1550
Внесената загубаdB≤0.3
Врати загубаdB≥50 (компјутер, UPC) ≥60 (APC
ПовторливоdB≤0.1
Време на приклучокS≥1000
Разменливост-≤0.2
Јачина на истегнувањеN≥50
Работна стапка.-40 ~ 75
Температура на складирање.-40 ~ 85

Подигнување детали

Должина наКоличина (парчиња) / картоГолемина на картон (мм)NW (kg)GW (кг)
1m1600570 * 430 * 4603031.4
2m1200570 * 430 * 4602627.4
3m1000570 * 430 * 46023.625
5m800570 * 430 * 46023.124.5
10m500570 * 430 * 46021.623
15m400570 * 430 * 46025.627
20m320570 * 430 * 46026.527.9

1

Точка на продажба на производот

Надворешна употреба, водоотпорен, антикорозивен, со добри механички и еколошки својства

Содржи метална армирана челична жица, добри механички својства и силна цврстина на истегнување

Мала загуба на вметнување и голема загуба на поврат

Може да се изберат единечни или мултимодни според потребите. Бројот на јадра на оптички кабли е 2, 4, 6, 8 и 12 јадра

партнер
 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

 • недефиниран

Сценарио за апликација

1) LAN, WAN и метро мрежи                                       

2) FTTH проект и распоредувања на FTTX                                       

3) CATV систем                                               

4) ГПОН, ЕПОН                                       

5) Опрема за испитување на оптички влакна                                       

6) База на податоци пренесува широкопојасна мрежа                                               

Често поставувани прашања
 • П1. Може ли да нарачам примерок за овој производ?

  О: Да, го поздравуваме примерокот за да го тестираме и провериме квалитетот. Мешани примероци се прифатливи.

 • Q2. Што е со водечкото време?

  О: На примерокот му се потребни 1-2 дена, за време на масовно производство треба 1-2 недели.

 • Q3. Како ја бродувате стоката и колку долго е потребно да пристигне?

  О: Ние обично брод од страна на DHL, UPS, FedEx или ТНТ. Обично се потребни 3-5 денови за пристигнување. Авиокомпанијата и поморската испорака исто така се задолжителни

 • Q4: Дали ви нудиме гаранција за производите?

  О: Да, ние нудиме 1-2 години гаранција за нашите официјални производи.

 • П5: Што е со времето за испорака ??

  О: 1) Примероци: во рок од една недела. 2) Стоки: обично 15-20 дена.

Контактирајте нѐ