< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
Të gjitha kategoritë
EN

Lidhës i shpejtë i ngulitur i SC

home>Produkt>Seritë FTTH>Lidhës i shpejtë i ngulitur i SC > Detaje të produktit

  • https://www.qdapt.com/upload/product/1600657197208490.png
  • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394622980558.jpg
  • https://www.qdapt.com/upload/product/1600394622818988.jpg

Lidhës i shpejtë i fibrave SC të ngulitura


hetim
  • Detajet Shpejta
  • Avantazh
  • partner
  • Aplikacion
  • FAQ
  • hetim
Detajet Shpejta

Lidhës fibra optike, i njohur zakonisht si një lidhës fibër optik, zakonisht referohet si një lidhës fibër optik. Shtë një pajisje pasive e ripërdorshme që përdoret për të lidhur dy fibra ose kabllo për të formuar një rrugë optike të vazhdueshme. Shtë përdorur gjerësisht në linjat e transmetimit të fibrave dhe kornizat e shpërndarjes së fibrave. Dhe instrumentet dhe matësit e provës së fibrave optike janë përbërësit pasivë optikë më të përdorur.

Pika e shitjes së produktit

1. Performanca optike: Për kërkesat e performancës optike të lidhjeve me fibra optike, përdoren kryesisht dy parametrat më themelorë të humbjes së futjes dhe humbjes së kthimit.
Humbja e futjes është humbja e fuqisë optike efektive të lidhjes të shkaktuar nga futja e lidhësit. Sa më e vogël të jetë humbja e futjes, aq më mirë. Në përgjithësi, kërkesa nuk duhet të jetë më shumë se 0.5dB. Humbja e Kthimit (Humbja e Reflektimit) i referohet aftësisë së lidhësit për të shtypur pasqyrimin e fuqisë optike të lidhjes dhe vlera e tij tipike nuk duhet të jetë më pak se 25dB. Në zbatimin aktual të lidhësit, sipërfaqja e kunjit është lustruar posaçërisht për ta bërë humbjen e kthimit më të madhe, përgjithësisht jo më pak se 45dB.

2. Këmbyeshmëria, përsëritshmëria
Lidhësi i fibrave optike është një pajisje universale pasive. Për të njëjtin lloj lidhës fibrash optike, ai mund të përdoret në çdo kombinim dhe mund të përdoret në mënyrë të përsëritur. Prandaj, humbja shtesë e futur në përgjithësi është më pak se 0.2 dB.

3. Qëndrueshmëria në tërheqje
Për një lidhës të mirë me fibra optike, forca e tërheqjes zakonisht kërkohet të jetë jo më pak se 90N.

partner
  • padefinuar

  • padefinuar

  • padefinuar

  • padefinuar

Skenari i Aplikimit

1) Rrjetet e komunikimit Metro / Access

2) Instrumente me fibra optike

3) Sistemi CATV

4) Shpërndarja optike e sinjalit

FAQ

P1. A mund të kem një porosi shembull për këtë produkt?

A: Po, ne mirëpresim rendin e mostrës për të testuar dhe kontrolluar cilësinë. Mostrat e përziera janë të pranueshme.


Q2. Po në lidhje me kohën e çuarjes?

A: Mostra ka nevojë për 1-2 ditë, koha e prodhimit në masë ka nevojë për 1-2 javë.


Q3. Si i transportoni mallrat dhe sa kohë duhet të arrijë?

A: Ne zakonisht anijsohemi nga DHL, UPS, FedEx ose TNT. Zakonisht merr 3-5 ditë për të arritur. Anijeve ajrore dhe detare gjithashtu fakultative.


Q4: A ofroni garanci për produktet?

A: Po, ne ofrojmë 1-2 vjet garanci për produktet tona zyrtare.


P5: Po në lidhje me kohën e dorëzimit ??

A: 1) Mostrat: brenda një jave. 2) Mallrat: zakonisht 15-20 ditë.

Kontaktoni