< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
Të gjitha kategoritë
EN

Kutia e shpërndarjes së fibrave optike

home>Produkt>Seritë FTTH>Kutia e shpërndarjes së fibrave optike > Detaje të produktit

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600657105500386.png
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600395342611315.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1600395344855957.jpg

Kutia e lidhjes së kabllit (një brenda dhe një jashtë)


hetim
 • Detajet Shpejta
 • Avantazh
 • partner
 • Aplikacion
 • FAQ
 • hetim
Detajet Shpejta

Kutia e lidhësit të kabllit optik siguron besueshmërinë dhe qëndrueshmërinë e produktit përmes dizajnit inovativ, prodhimit dhe përzgjedhjes së materialit dhe teknologjisë së shkëlqyeshme të mbylljes. Siguron mbrojtje të besueshme, të fortë dhe fleksibile për lidhjet direkte, të mbaruara ose divergjente me fibra. Zakonisht përdoret për lidhje të drejtpërdrejta dhe lidhje divergjente të kabllove optike të ajrit të jashtëm, tubacionit, varrosjes direkte, etj., Dhe funksione për të mbrojtur nyjën. Produkti përbëhet nga katër pjesë: zorrë e jashtme, anëtar i brendshëm, element mbyllës dhe mbrojtje nga fibra optike.

Pika e shitjes së produktit

1. Kutia e lidhësit të kabllit optik është një emër i njohur, emri shkencor quhet kutia e lidhjes së kabllit optik, e njohur gjithashtu si paketa e lidhjes së kabllit optik, paketa e lidhësit të kabllit optik dhe fuçi. Isshtë një sistem i përbashkët mekanik nënshkrimin e presionit, i cili është një pajisje e mbrojtjes së vazhdueshme që siguron vazhdimësi të forcës optike, vulosjes dhe mekanike midis kabllove optike ngjitur. Përdoret kryesisht për lidhjen e drejtpërdrejtë dhe të degëzimit të ajrit, tubacionit, varrosjes së drejtpërdrejtë dhe metodave të tjera të vendosjes të zbatueshme për kabllo të ndryshëm optikë strukturorë.

2. Trupi i kutisë miraton plastikë të përforcuar të importuar, rezistencë të lartë dhe rezistencë ndaj korrozionit. Kutia e terminalit është e përshtatshme për lidhjen në dhomën e makinës terminale të kabllit optik strukturor. Struktura është e pjekur, vula është e besueshme dhe ndërtimi është i përshtatshëm. Përdoret gjerësisht në komunikimet, sistemet e rrjetit, TV kabllor CATV, sistemet e rrjetit kabllor me fibra optike, dhe më shumë.

3. Përdoret për lidhje mbrojtëse dhe shpërndarje të fibrave ndërmjet dy ose më shumë kabllove optike. Shtë një nga pajisjet e përdorura zakonisht për pikat e hyrjes së përdoruesit. Kryesisht përfundon lidhjen midis kabllit të shpërndarjes dhe kabllos hyrëse, dhe mund të bazohet në FTTX. Hyrja kërkon instalimin e një kutie ose ndarës optik të thjeshtë.

partner
 • padefinuar

 • padefinuar

 • padefinuar

 • padefinuar

Skenari i Aplikimit

1) Rrjetet e komunikimit Metro / Access

2) Instrumente me fibra optike

3) Sistemi CATV

4) Shpërndarja optike e sinjalit

FAQ

P1. A mund të kem një porosi shembull për këtë produkt?

A: Po, ne mirëpresim rendin e mostrës për të testuar dhe kontrolluar cilësinë. Mostrat e përziera janë të pranueshme.


Q2. Po në lidhje me kohën e çuarjes?

A: Mostra ka nevojë për 1-2 ditë, koha e prodhimit në masë ka nevojë për 1-2 javë.


Q3. Si i transportoni mallrat dhe sa kohë duhet të arrijë?

A: Ne zakonisht anijsohemi nga DHL, UPS, FedEx ose TNT. Zakonisht merr 3-5 ditë për të arritur. Anijeve ajrore dhe detare gjithashtu fakultative.


Q4: A ofroni garanci për produktet?

A: Po, ne ofrojmë 1-2 vjet garanci për produktet tona zyrtare.


P5: Po në lidhje me kohën e dorëzimit ??

A: 1) Mostrat: brenda një jave. 2) Mallrat: zakonisht 15-20 ditë.

Kontaktoni