< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
Të gjitha kategoritë
EN

Çelësi optik-2X2

home>Produkt>Ndërprerësi i Fibrave Optike>Çelësi optik-2X2 > Detaje të produktit

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1606454575297929.jpg

Çelësi optik-stili 2X2


hetim
 • Detajet Shpejta
 • Avantazh
 • partner
 • Aplikacion
 • FAQ
 • hetim
Detajet Shpejta

Çelësat optikë me fibra nga QDAPT bazohen në një dizajn mikro-mekanik / mikro-optik që përmban optikë me precizion të lartë. Këto ofrojnë parametra të shkëlqyeshëm, fleksibilitet superior dhe qëndrueshmëri afatgjatë për një larmi të gjerë aplikimesh. Çelsat janë në dispozicion për një spektër të gjerë duke filluar nga ultraviolet në infra të kuqe, dhe mund të prodhohen dhe operohen me pothuajse çdo fibër (të dy të kaskadës dhe jo të kaskaduar), shumë ndërfaqe dhe pothuajse çdo madhësi të strehimit.

Të dhëna teknike

ParametersNjësiTZ-FSW-2 × 2F
Gama e gjatësisë së valësnm1260 1650 ~
Gjatësia e valës së provësnm1310 / 1550
Humbja e futjes 1, 2dBLloji: 0.8Maks: 1.0
Kthimi i Humbjes 1, 2dBSM 50 SM
Ndërprerja 1dBSM 55 SM
PDLdB≤0.05
wdldB≤0.25
RipërsëritshmëriadB≤ ± 0.02
Voltage operativV3.0 ose 5.0
Qëndrueshmëriciklet10 milion ≥
Koha e ndërrimitms≤8
Fuqia optikemW≤500
Temperatura Operative-20 ~ + 70
Temperatura Storage-40 ~ + 85
Lageshtia relative%5 95 ~
peshëg14
dimensionmm(L) 27.0 × (W) 12.0 × (H) 8.2 ± 0.2 ose modeli i klientit
(L) 28.3 × (W) 12.0 × (H) 8.5 ± 0.2 ose modeli i klientit

Konfigurimet e pinit

TipishtetRruga optikeMakinë elektrikeSensori i statusit
1 × 1Kunji 1Kunji 5Kunji 6Kunji 10Kunji 2-3Kunji 3-4Kunji 7-8Kunji 8-9
LidhjaAP1-P4, P2-P3------GNDV+afërhapurhapurafër
BP1-P3, P2-P4V+GND------hapurafërafërhapur
Non-kapjesAP1-P4, P2-P3------------afërhapurhapurafër
BP1-P3, P2-P4V+------GNDhapurafërafërhapur

Rruga optike

Shteti AShteti B
微 信 图片 _20201127135753微 信 图片 _20201127135757

dimension

Specifikimet elektrike

specifikimettensionAktualRezistencë
5Vkapjes4.5 ~ 5.5 V36 ~ 44 mA125 Ω
5VNon-kapjes4.5 ~ 5.5 V26 ~ 32 mA175 Ω
3Vkapjes2.7 ~ 3.3 V54 ~ 66 mA50 Ω
3VNon-kapjes2.7 ~ 3.3 V39 ~ 47 mA70 Ω

Renditja Informacion

Fiber LlojitensionLloji i ndërprerësitGjatësia e valës së provësLloji i tubitGjatësia e fibrësConnector
SM: SM, 9/1253: 3VL: Lidhja850: 850nm25: 250um05: 0.5m ± 5cm

FP: FC / PC,

FA: FC / APC

M5: MM, 50/1251310: 1310nm90: 90um10: 1.0m ± 5cm

PS: SC / PC

, SA: SC / APC

M6: MM, 62.5/1255: 5VN: Jo-shul13/15: 1310 / 1550nmX: Të tjerët15: 1.5m ± 5cm

LP: LC / PC

, LA: LC / APC

X: Të tjerëtX: Të tjerëtX: Të tjerët

OO: Asnjë

, X: Të tjerët

Detajet e hedhjes

Çelës optikPC / kuti (mm)PC / kartoni (madhësia-mm / copëGW (kg)
box Inner290 * 280 * 65500.6
Kutia e jashtme570 * 430 * 4607508

Pika e shitjes së produktit

Ora më e shkurtër e ndërrimit

Low Humbje hyrjes

Polarizimi-ruajtja

Matricë me matricë të plotë / jo-bllokuese

Performancë e lartë optike

Pothuajse çdo fibër e përdorshme

350 nm - 1,650 nm me fibra me një modë

200 nm - 2,400 nm me fibra multimode

Stabiliteti afatgjatë

Certifikimi i cilësisë: ISO9001: 2015, ROHS

partner
 • padefinuar

 • padefinuar

 • padefinuar

 • padefinuar

Skenari i Aplikimit

1) Komunikimet dhe Rrjetet e të Dhënave

2) Automatizimi i Fabrikës

3) Energjia & Infrastruktura

4) Metrologji Optike, Makineri & Sensorë

5) Automotive & Kamion

6) Detare / Detare

7) Transporti

8) Shëndetësia

9) Pajisjet elektrike

10) Elektromobiliteti                                            

FAQ
 • P1. A mund të kem një porosi shembull për këtë produkt?

  A: Po, ne mirëpresim rendin e mostrës për të testuar dhe kontrolluar cilësinë. Mostrat e përziera janë të pranueshme.

 • Q2. Po në lidhje me kohën e çuarjes?

  A: Mostra ka nevojë për 1-2 ditë, koha e prodhimit në masë ka nevojë për 1-2 javë.

 • Q3. Si i transportoni mallrat dhe sa kohë duhet të arrijë?

  A: Ne zakonisht anijsohemi nga DHL, UPS, FedEx ose TNT. Zakonisht merr 3-5 ditë për të arritur. Anijeve ajrore dhe detare gjithashtu fakultative.

 • Q4: A ofroni garanci për produktet?

  A: Po, ne ofrojmë 1-2 vjet garanci për produktet tona zyrtare.

 • P5: Po në lidhje me kohën e dorëzimit ??

  A: 1) Mostrat: brenda një jave. 2) Mallrat: zakonisht 15-20 ditë.

Kontaktoni