< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1367055820384037&ev=PageView&noscript=1" />
Të gjitha kategoritë
EN

Seritë e Lidhjeve Optike

home>Produkt>Seritë FTTH>Seritë e Lidhjeve Optike > Detaje të produktit

 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818063399530.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818063818249.jpg
 • https://www.qdapt.com/upload/product/1655818063607777.jpg

144/288 Mbyllja e kabllove me fibra optike bërthamore


hetim
 • Detajet Shpejta
 • Avantazh
 • partner
 • Aplikacion
 • FAQ
 • hetim
Detajet Shpejta

Mbylljet e bashkimit optik përdoren për të shpërndarë, bashkuar dhe ruajtur kabllot optike të jashtme të cilat hyjnë dhe dalin nga skajet e mbylljes. Ka dy mënyra lidhjeje: lidhje direkte dhe lidhje me ndarje. Ato janë të zbatueshme për situata të tilla si sipërfaqja, gropa e tubacionit, situata e ngulitur etj. Krahasuar me kutinë e terminalit, mbyllja kërkon një kërkesë shumë më të rreptë të vulosjes. Unaza mbyllëse dhe valvula e ajrit kërkohen për mbyllje, por ato nuk janë të nevojshme për kutinë e terminalit.

Dimensionet dhe Kapaciteti 
Dimensionet (D*H)470mm * 205mm
Kapaciteti maksimal

288 Core

Numri i hyrjes/daljes së kabllove

2.6

Diametri i kabllitS6 porte të vogla të rrumbullakëta (21 mm) dhe 1 portë të madhe ovale (65 mm)
Kushtet e operimit
temperaturë-40 ℃ ~ + 60 ℃
lagështi≤95% (në 40℃)
Air Presioni70kPa 106 XNUMXkPa

Pika e shitjes së produktit

1. Këllëfi i mbylljes është bërë nga plastikë inxhinierike cilësore, dhe me performancë të mirë të anti-erozioni kundër kripës acide dhe alkali, kundër plakjes, si dhe pamjes së lëmuar dhe strukturës mekanike të besueshme.

2. Struktura mekanike është e besueshme dhe ka performancën e rezistencës ndaj mjedisit të egër dhe ndryshimeve intensive klimatike dhe mjedisit serioz të punës. Shkalla e mbrojtjes arrin IP68.

3. Mbylljet janë të aplikueshme për kabllon optike të tipit fjongo dhe kabllon optike të zakonshme.

4.Tabakat e bashkimit brenda mbylljes janë të rrotullueshme si broshurat, dhe kanë rreze të përshtatshme të lakimit dhe hapësirë ​​për mbështjelljen e fibrës optike për të siguruar që rrezja e lakimit për mbështjelljen optike 40 mm. Çdo kabllo optike dhe fibër mund të përdoret individualisht

5. Mbyllja është me volum të vogël, kapacitet të madh dhe mirëmbajtje të përshtatshme. Unazat e vulosjes elastike të gomës brenda mbylljes janë me performancë të mirë vulosje dhe rezistente ndaj djersës.

6. Kutia mund të hapet në mënyrë të përsëritur pa rrjedhje ajri. Nuk kërkohen mjete speciale. Operacioni është i lehtë dhe i thjeshtë. Valvula e ajrit sigurohet për mbylljen dhe përdoret për të kontrolluar performancën e vulosjes.

partner
 • padefinuar

 • padefinuar

 • padefinuar

 • padefinuar

Skenari i Aplikimit

1)Fibër në projektin e shtëpisë

2)Rrjeti kabllor TV

3)Sistemi pasiv i rrjetit optik

4)Rrjeti i zonës metropolitane

5) Sisteme të tjerë spektroskopik

FAQ

P1. A mund të kem një porosi shembull për këtë produkt?

A: Po, ne mirëpresim rendin e mostrës për të testuar dhe kontrolluar cilësinë. Mostrat e përziera janë të pranueshme.


Q2. Po në lidhje me kohën e çuarjes?

A: Mostra ka nevojë për 1-2 ditë, koha e prodhimit në masë ka nevojë për 1-2 javë.


Q3. Si i transportoni mallrat dhe sa kohë duhet të arrijë?

A: Ne zakonisht anijsohemi nga DHL, UPS, FedEx ose TNT. Zakonisht merr 3-5 ditë për të arritur. Anijeve ajrore dhe detare gjithashtu fakultative.


Q4: A ofroni garanci për produktet?

A: Po, ne ofrojmë 1-2 vjet garanci për produktet tona zyrtare.


P5: Po në lidhje me kohën e dorëzimit ??

A: 1) Mostrat: brenda një jave. 2) Mallrat: zakonisht 15-20 ditë.

Kontaktoni